БЕЗПЕЧНА ГРОМАДА: як впроваджувати інноваційні рішення?

Відеоролик про безпеку в громадах викликав неабиякий інтерес з боку користувачів соціальних мереж: лише за дві доби його побачило майже 5000 людей. І в кожного (ної) – власне розуміння того, чим є безпечне середовище.

Як перейти від фасилітації діалогу до практичних дій та залучати активних представників громад до прийняття рішень, що сприятимуть впровадженню інновацій?

Розглянемо модель дослідження умов безпечних відносин між людьми та автомобілями, яка створена у Британії з метою вдосконалення принципів взаємодії транспортної інфраструктури з пішоходами.

Для запобігання ситуаціям небезпеки експерти дослідницької лабораторії транспорту почали вивчати поведінку людей на перехрестях в умовах повномасштабного прототипу (22-метрова ділянка дороги, де є світлодіодні ліхтарі під поверхнею дороги та камери, що контролюють місцевість) на півдні Лондону. Дослідження здійснюється з використанням технологій Starling Crossing (STigmergic Adaptive Responsive LearnING Crossing) і на відео можна побачити, як працює така модель.

Starling Crossing динамічно реагує в режимі реального часу на різні умови і здатний змінювати візерунки, компонування, конфігурацію, розмір та орієнтацію пішохідних переходів, щоб визначити пріоритет безпеці пішоходів. Вся поверхність дороги на ділянці перетину контролюється камерами та вбудована в комплект контрольних світлодіодів, які можна побачити з усіх сторін протягом дня та у нічний час. Таким чином, спочатку поведінка людини задається певним алгоритмом, потім – корегується за допомогою «чутливого» обладнання. Результати експерименту обговорюються для прийняття подальших рішень.

Ключовим завданням цієї моделі є покращення рівня свідомості жителів міст щодо безпечних відносин між людьми та автомобілями, аби вони могли приймати власні рішення, а не чекати, поки хтось буде їм говорити, що робити.

Моделювання стосунків між пішоходами та транспортною інфраструктурою

#ЕЦПЛ використовує дослідження в якості джерела цінної інформації та інструмента посилення представників професійних спільнот і громадського сектору.

Ми публікуємо експертні висновки, рекомендації, кейси, які сприятимуть впровадженню реформ в українському суспільстві та підтримуємо інновативні ідеї з розвитку безпечної громади.

Джерело: Експертний центр з прав людини

© 2020 Всі права захищено.
Цей сайт створено та працює за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Сайт адмініструється ГО «Інститут миру і порозуміння» (ІМіП).
Сайт виконує інформаційно-просвітницьку функцію.