Мешканці Голосіївського району Києва можуть зв’язатись із своїм дільничним через електронний кабінет, створений на базі платформи для комунікації з поліцією Bezpechne.community. У Національній поліції сподіваються, що цей сервіс збільшить довіру громадян до правоохоронців. Він, крім того, дозволяє користувачам поставити будь-яке запитання поліції, позначити на карті небезпечні місця району, вулиці чи двору та повідомити про правопорушення. 

Консультації й тренінги для наркозалежних та їхніх родин, їжа, одяг та навчальні ігри для дітей-вулиць – всеукраїнська благодійна організація «Конвіктус» вже дванадцять років активно протидіє наркозалежності та сприяє зменшенню шкоди серед неповнолітніх та дорослих громадян України. У матеріалі розповідаємо про досвід роботи “Конвіктусу”, заснований на принципах поваги до вибору кожної людини, конфіденційності та відкритості до співпраці.  

Місцева влада, поліція, служба пробації та громадські організації Полтави разом працюють над реінтеграцією засуджених та соціальною реабілітацією наркозалежних. Вони хочуть мінімізувати рівень злочинності за рахунок їхньої адаптації та лікування. 

У вересні в Северинівській громаді на Вінниччині відкрили ситуативний центр швидкого реагування. Його добровольці цілодобово через виклики мешканців та відеонагляд у семи населених пунктах відстежуватимуть безпеку громади. Як їм це вдалось?

Щодня ходите через неосвітлений парк? Водії у дворі перевищують швидкість, і ви б хотіли встановити лежачого поліцейського?  Якщо маєте ідею та натхнення вирішувати такі проблеми й зробити місце, де живете, безпечнішим — читайте в нашій короткій інструкції про те, як знайти однодумців та спільно започаткувати безпекову ініціативу.

У Сєвєродонецьку Кризовий медіа центр "Сіверський Донець" впроваджує відновне правосуддя з підлітками, яке дозволяє вилучати неповнолітніх із кримінального процесу. 

Уже півроку в Тростянці (Сумська область) працює Центр громадської безпеки. Це спільний проект активістів та міської ради, який отримав підтримку від Міжнародного фонду "Відродження". Ідея полягає в тому, щоб разом з поліцією підвищувати рівень безпеки в місті та контролювати громадський порядок. Основа Центру – це громадське формування з шести людей, які влаштовують рейди на браконьєрів, патрулюють вулиці під час масових заходів та проводять профілактичні бесіди з порушниками громадського порядку.

В Україні розвивають спільний проект активістів та патрульної поліції з виявлення п’яних водіїв на дорогах.  Щовихідних сотні активістів чергують під нічними клубами і повідомляють поліцію про тих, хто сів за кермо напідпитку. На нічному рейді до одного зі столичних закладів побувала журналістка Центру інформації про права людини.

Замість паперових заяв – кілька кліків на електронному табло, а докладна інформація про те, як захистити свої права у разі затримання – прямо посеред вулиці. Українська фундація правової допомоги розробила спеціальні інформаційні кіоски, за...

У кожної людини є свої страхи та побоювання. Є місця та ситуації, в яких відчуваєш тривогу, невпевненість та розгубленість. Часто ми замовчуємо такі проблеми і продовжуємо боятись ходити ввечері вулицею або вільно висловлювати свої думки. Втім, не варто замовчувати проблеми. Їх необхідно проговорювати та разом шукати вирішення.

З 2015 року в Україні поліцейські, представники місцевої влади, активісти та донорські організації розвивають підхід community policing (взаємодія поліції та громади). Він покликаний згуртувати громаду для створення безпечнішого та комфортнішого середовища. Досвід українських сіл, міст та містечок, що вже працюють за цим підходом, показує, що спільне вирішення питань безпеки може суттєво вплинути на добробут громади.

Головним завданням проекту «Шкільний офіцер поліції» є створення безпечного середовища у загальноосвітніх навчальних закладах. Воно реалізується через здійснення ефективної профілактики правопорушень серед учнів, застосування відновних практик задля попередження конфліктів, правопорушень та інших негативних явищ.

«Безпечне місто» – це інноваційних проект з питань взаємодії поліції та громади на засадах партнерства «Agriteam» (CPIF), що діє в Борисполі.

«Взаємодія поліції та громади для зменшення рівня насильства в сім’ї» – це інноваційних проект з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства «Agriteam» (CPIF), що діє в Полтаві.

Програма «ПОЛіС» є частиною проекту «Залучення громадськості до реформ». Він втілюється Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в партнерстві з Міністерством Внутрішніх Справ України, Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO) та за фінансової підтримки Відділу з правоохоронних питань (INL) Посольства США.

Сусідська варта – це проект, який реалізується задля підвищення відповідальності власників будинку за свою безпеку. Співпраця з поліцією в такому напрямку є основоположною. Патрульні разом з дільничними офіцерами зустрічаються з мешканцями, спілкуються про проблеми району.