Альона Горова
фасилітаторка і медіаторка із міжнародним досвідом,
експертка з організаційного розвитку,
член правління ГО "Інститут миру і порозуміння" (ІМіП)
Час від часу перед кожною громадою постають ризики у сфері безпеки, які змушують мешканців у той чи інший спосіб об’єднуватись та реагувати на них. Проте, в подібних практиках, зазвичай, поза увагою лишається питання готовності і можливості громади якісно справлятись з безпековими викликами.
У той же час реалізація комплексної ініціативи / програми з безпеки очевидно вимагає високого рівня інституційного потенціалу в громаді запроваджувати та ґарантувати життєздатність подібної ініціативи. Ідеться про розуміння таких речей, як:
- Чи має громада достатньо ресурсів і яких саме, щоб справитись з викликами?
- Чи достатньо знань і вмінь у відповідних фахівців на рівні громади?
- Як швидко і наскільки ефективно мешканці громади готові мобілізуватись для подолання безпекових викликів?
- Наскільки скоординованою і взаємодоповнюючою є співпраця відповідних служб, сервісів, організацій на рівні громади? Тощо…
Отже, цей інструмент покликаний допомогти ініціативній групі зрозуміти, наскільки громада готова запровадити ініціативу з безпеки та які сфери потенціалу громади доречно посилити з тим, щоб забезпечити життєздатність такої ініціативи.
До обговорення відповідей до цієї анкети варто запросити представників усіх служб, сервісів, організацій: державних, комунальних, комерційних та громадських, до функцій яких належить формування безпечного середовища в громаді у найширшому розумінні цього терміну.
Тож не зволікайте, запрошуємо вас обговорити кожне питання ініціативною групою та обрати один варіант відповіді на кожне питання. За результатами анкетування ви матимете чітке розуміння рівня потенціалу громади впроваджувати ініціативи у сфері безпеки.