Безпека в громаді. Компоненти

Безпека — це відчуття людьми захищеності, комфорту, соціального благополуччя, а не лише відсутність небезпек або низький рівень злочинності.

“Коли я можу вночі гуляти містом і не боятися, що зі мною станеться щось погане — що мене обкрадуть, зіб’ють автомобілем чи скоять на мене напад”.
“Безпека — це коли я, забувши зачинити двері вдома, не боюся, що мою квартиру пограбують”.
“Коли я впевнена, що швидка справді приїде, а лікар буде професійним”.

На перший погляд, ці запити легко задовольнити, встановивши системи відеоспостереження та збільшивши число патрульних на вулицях. Та якщо вслухатися уважніше, можна між слів розпізнати потребу людей у впевненості, довірі та спокої, бажання мати змогу покластися і на державні чи
громадські інституції, і на власних сусідів.

Тож Інститут миру і порозуміння розуміє безпеку в громаді дещо ширше. Вона, на нашу думку, включає не лише наявні системи відеоспостереження, патрулювання вулиць, пожежну безпеку та безпеку дорожнього руху, доступ до закладів охорони здоров’я та інших безпекових механізмів, а й такі компоненти, як: - згуртованість громади, високий рівень довіри в ній;

  • злагоджена комунікація між зацікавленими сторонами;
  • взаємодія поліції та громади, залучення жителів громади до розв’язання локальних проблем;
  • лідерський потенціал жителів громади;
  • інтегрованість вразливих суспільних груп у громаду. 

За такого комплексного підходу вдається побачити якнайширшу картину розвитку громади, у якому безпека є складником стабільного економічного зростання й запорукою соціального благополуччя.

Також ми переконані, що стратегія/програма зі створення безпечного середовища є передусім стратегією управління ризиками в громаді. Увага до безпекових викликів і пошук потенційних «точок росту» в стратегічних напрямах розвитку громади стали для нас пріоритетами.

ІМіП працює над підвищенням рівня безпеки в громадах через (а) розвиток потенціалу громад до розробки і впровадження безпекових програм; (б) підвищення експертності громади в питаннях безпеки; (в) налагодження комунікації та співпраці між ключовими суб’єктами, які мають вплив на становлення безпеки; (г) розвиток адаптивності громади до викликів. Одним із головних завдань ІМіП щодо формування безпеки в громадах є підвищення їхньої стійкості до безпекових ризиків у середньо- та довгостроковій перспективах.

Компоненти

Залежно від наявних викликів/ризиків та потреб мешканців кожна громада потребує розробки індивідуального дизайну програми з безпеки. Ми визначили повний і універсальний спектр КОМПОНЕНТІВ БЕЗПЕКИ — як тих, що складають її змістову частину, так і тих, що стосуються роботи зі зміцнення потенціалу громади у сфері безпеки, — які уможливлюють формування безпечного середовища. З цього спектра кожна громада може обрати для себе той набір компонентів, який якнайкраще відповідає її безпековим потребам і сформульованому баченню розвитку. До вибору надається також рівень роботи над кожним компонентом.

bvg 1

 

bvg 2

© 2020 Всі права захищено.
Цей сайт створено та працює за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Сайт адмініструється ГО «Інститут миру і порозуміння» (ІМіП).
Сайт виконує інформаційно-просвітницьку функцію.