Загальноукраїнський досвід

Безпека — це про кожногоБільше досвіду

Спайси, фен, сіль, крокодил, винт, нацибай, навар – ці сленгові слова на будівлях міст навряд чи зрозумілі дорослим. Але молодь точно знає, що вони означають. Це прихована реклама наркотиків, завдяки якій наркодилери непомітно виходять на свого...

50% мешканців Маріуполя на початку 2018 року заявили, що почувають себе в безпеці. Соціологи групи "Рейтинг" за результатами четвертого всеукраїнського муніципального опитування у 22 обласних містах констатують зростання рівня відчуття безпеки...

Ювенальна та кримінальна юстиції мають переглянути свої реакції на злочини дітей, розвиваючи практики позасудових вирішень конфліктів. З чого складаються ці практики та як вони працюють, можна дізнатись, вивчаючи досвід програм відновного...

Наскільки часто ми стикаємось з тим, що не чуємо одне одного?.. Нам складно побудувати діалог. Ми перекладаємо відповідальність один на одного. Але у питаннях безпеки, якщо ми хочемо, аби наша громада була комфортною для існування, то без довіри й...

Після жорстокої бійки школярок Чернігів реагує створенням служб порозуміння, у яких учні-медіатори допомагають вирішувати конфлікти. У квітні 2017 року Україну вразила жорстокість сутички між чернігівськими підлітками. Кілька десятків...

Пожежне депо, Центр надання адміністративних послуг та офіс дільничного в одній будівлі – у Северинівській територіальній громаді з осені запрацював ситуативний центр швидкого реагування. Установа опікується безпекою у семи населених пунктах, а працюють у ній волонтери – місцеві мешканці.

Кореспондент Центру інформації про права людини відвідав село Северинівка та дізнався про те, хто і як впроваджує в Україні польський досвід роботи безпекових центрів.

Мешканці Голосіївського району Києва можуть зв’язатись із своїм дільничним через електронний кабінет, створений на базі платформи для комунікації з поліцією Bezpechne.community. У Національній поліції сподіваються, що цей сервіс збільшить довіру громадян до правоохоронців. Він, крім того, дозволяє користувачам поставити будь-яке запитання поліції, позначити на карті небезпечні місця району, вулиці чи двору та повідомити про правопорушення. 

Консультації й тренінги для наркозалежних та їхніх родин, їжа, одяг та навчальні ігри для дітей-вулиць – всеукраїнська благодійна організація «Конвіктус» вже дванадцять років активно протидіє наркозалежності та сприяє зменшенню шкоди серед неповнолітніх та дорослих громадян України. У матеріалі розповідаємо про досвід роботи “Конвіктусу”, заснований на принципах поваги до вибору кожної людини, конфіденційності та відкритості до співпраці.  

Місцева влада, поліція, служба пробації та громадські організації Полтави разом працюють над реінтеграцією засуджених та соціальною реабілітацією наркозалежних. Вони хочуть мінімізувати рівень злочинності за рахунок їхньої адаптації та лікування. 

У вересні в Северинівській громаді на Вінниччині відкрили ситуативний центр швидкого реагування. Його добровольці цілодобово через виклики мешканців та відеонагляд у семи населених пунктах відстежуватимуть безпеку громади. Як їм це вдалось?

Щодня ходите через неосвітлений парк? Водії у дворі перевищують швидкість, і ви б хотіли встановити лежачого поліцейського?  Якщо маєте ідею та натхнення вирішувати такі проблеми й зробити місце, де живете, безпечнішим — читайте в нашій короткій інструкції про те, як знайти однодумців та спільно започаткувати безпекову ініціативу.

У Сєвєродонецьку Кризовий медіа центр "Сіверський Донець" впроваджує відновне правосуддя з підлітками, яке дозволяє вилучати неповнолітніх із кримінального процесу. 

Уже півроку в Тростянці (Сумська область) працює Центр громадської безпеки. Це спільний проект активістів та міської ради, який отримав підтримку від Міжнародного фонду "Відродження". Ідея полягає в тому, щоб разом з поліцією підвищувати рівень безпеки в місті та контролювати громадський порядок. Основа Центру – це громадське формування з шести людей, які влаштовують рейди на браконьєрів, патрулюють вулиці під час масових заходів та проводять профілактичні бесіди з порушниками громадського порядку.

В Україні розвивають спільний проект активістів та патрульної поліції з виявлення п’яних водіїв на дорогах.  Щовихідних сотні активістів чергують під нічними клубами і повідомляють поліцію про тих, хто сів за кермо напідпитку. На нічному рейді до одного зі столичних закладів побувала журналістка Центру інформації про права людини.

Замість паперових заяв – кілька кліків на електронному табло, а докладна інформація про те, як захистити свої права у разі затримання – прямо посеред вулиці. Українська фундація правової допомоги розробила спеціальні інформаційні кіоски, за...

У кожної людини є свої страхи та побоювання. Є місця та ситуації, в яких відчуваєш тривогу, невпевненість та розгубленість. Часто ми замовчуємо такі проблеми і продовжуємо боятись ходити ввечері вулицею або вільно висловлювати свої думки. Втім, не варто замовчувати проблеми. Їх необхідно проговорювати та разом шукати вирішення.

© 2020 Всі права захищено.
Цей сайт створено та працює за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Сайт адмініструється ГО «Інститут миру і порозуміння» (ІМіП).
Сайт виконує інформаційно-просвітницьку функцію.