Пожежне депо, Центр надання адміністративних послуг та офіс дільничного в одній будівлі – у Северинівській територіальній громаді з осені запрацював ситуативний центр швидкого реагування. Установа опікується безпекою у семи населених пунктах, а працюють у ній волонтери – місцеві мешканці.
Кореспондент Центру інформації про права людини відвідав село Северинівка та дізнався про те, хто і як впроваджує в Україні польський досвід роботи безпекових центрів.
Мешканці Голосіївського району Києва можуть зв’язатись із своїм дільничним через електронний кабінет, створений на базі платформи для комунікації з поліцією Bezpechne.community. У Національній поліції сподіваються, що цей сервіс збільшить довіру громадян до правоохоронців. Він, крім того, дозволяє користувачам поставити будь-яке запитання поліції, позначити на карті небезпечні місця району, вулиці чи двору та повідомити про правопорушення.
Консультації й тренінги для наркозалежних та їхніх родин, їжа, одяг та навчальні ігри для дітей-вулиць – всеукраїнська благодійна організація «Конвіктус» вже дванадцять років активно протидіє наркозалежності та сприяє зменшенню шкоди серед неповнолітніх та дорослих громадян України. У матеріалі розповідаємо про досвід роботи “Конвіктусу”, заснований на принципах поваги до вибору кожної людини, конфіденційності та відкритості до співпраці.
У Сумах надання наркозалежним замісної підтримуваної терапії (ЗПТ) та створення кімнат зменшення шкоди стали частиною комплексної стратегії, що підвищить рівень безпеки у місті.
Щодня ходите через неосвітлений парк? Водії у дворі перевищують швидкість, і ви б хотіли встановити лежачого поліцейського? Якщо маєте ідею та натхнення вирішувати такі проблеми й зробити місце, де живете, безпечнішим — читайте в нашій короткій інструкції про те, як знайти однодумців та спільно започаткувати безпекову ініціативу.