Відеоролик про безпеку в громадах викликав неабиякий інтерес з боку користувачів соціальних мереж: лише за дві доби його побачило майже 5000 людей. І в кожного (ної) – власне розуміння того, чим є безпечне середовище. Як перейти від фасилітації...

Метью Торігян - заступник міністра провінції Онтаріо з громадської безпеки та корекційних програм. Я починав кар’єру як офіцер поліції, після чого я обіймав багато різних посад. Поліцейський сервіс, до якого я був залучений, і над яким працював, мав різне уявлення про громаду.

В умовах, коли криміногенна ситуація в Україні значно погіршилася, правоохоронні органи мали б представити стратегію запобігання злочинності як на державному, так і на місцевому рівнях, враховуючи специфіку кожного регіону. На жаль, для органів правопорядку це не було і поки що не є пріоритетом. Частково прослідковується превентивна робота, наприклад, з питань безпеки дорожнього руху або окремих ініціатив.

У 80-х роках в місті Спокан, штат Вашингтон, поліцейські почали замислюватися над тим, як налагодити більш тісну співпрацю з населенням. Передусім, необхідно було створити умови для комунікації між поліцією та місцевими жителями. У зразкових поліцейських відділках на той час були обладнані приймальні, де жителі могли вільно викласти свої проблеми, звернутися з проханнями або подати скарги. Втім, цього було замало – поліцейські хотіли створити центри інформації з питань безпеки міста, взаємодії та комунікації між поліцією і населенням. Такий собі майданчик дієвих стратегій вирішення конкретних проблем безпеки міста на локальному рівні.

© 2020 Всі права захищено.
Цей сайт створено та працює за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Сайт адмініструється ГО «Інститут миру і порозуміння» (ІМіП).
Сайт виконує інформаційно-просвітницьку функцію.