Проект «Взаємодія поліції та громади для зменшення рівня насильства в сім’ї»

«Взаємодія поліції та громади для зменшення рівня насильства в сім’ї» – це інноваційних проект з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства «Agriteam» (CPIF), що діє в Полтаві.

Проблема насильства в сім’ї надзвичайно актуальна для Україні. За даними соціологічного дослідження, проведеного компанією GfK Ukraine на замовлення Програми розвитку ООН, 44 % населення України потерпали від насильства в сім’ї впродовж свого життя. Зокрема, 30% опитаних зазнавали насильства у дитячому віці.

При цьому близько 75% потерпілих від насильства не звертались по допомогу. Ті, хто звертався, переважно шукали підтримки у родичів. Цей факт у більшості випадків обумовлений низьким рівнем обізнаності щодо захисту своїх прав, місць, куди можна звернутися по допомогу, але також й низьким рівнем довіри громадян до поліції – лише 10% жертв фізичного насильства звертались по допомогу до правоохоронних органів.

У відповідь на це у Полтаві діє інноваційний проект із взаємодії поліції та громади для зменшення рівня насильства в сім’ї. За даними Патрульної поліції м. Полтава за період січня-травня 2017 року їх співробітники здійснили 1360 виїздів за фактом насильства в сім’ї.

У межах проекту було підписано Меморандум про співпрацю та взаємодію між Управлінням освіти, Патрульною поліцією Полтави, Управлінням превентивної діяльності ГУНП Полтавської області та громадськими організаціями, які працюють у сфері попередження насильства в сім’ї й займаються наданням допомоги постраждалим.

Їхня взаємодія спрямована на обмін інформацією між дільничними офіцерами поліції, шкільними психологами та НУО за напрямками виявлення, попередження та переадресації постраждалих від насильства в сім’ї. Так, відбувся тренінг «Ефективне запобігання та реагування на випадки насильства в сім’ї в діяльності працівників поліції» для ста вісімдесяти патрульних поліцейських та тридцяти дільничних офіцерів поліції Полтави. Захід проводили професіонали, які мають відповідний досвід та знання у зазначеній сфері.

© 2020 Всі права захищено.
Цей сайт створено та працює за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Сайт адмініструється ГО «Інститут миру і порозуміння» (ІМіП).
Сайт виконує інформаційно-просвітницьку функцію.