Пожежне депо, Центр надання адміністративних послуг та офіс дільничного в одній будівлі – у Северинівській територіальній громаді з осені запрацював ситуативний центр швидкого реагування. Установа опікується безпекою у семи населених пунктах, а працюють у ній волонтери – місцеві мешканці.

Кореспондент Центру інформації про права людини відвідав село Северинівка та дізнався про те, хто і як впроваджує в Україні польський досвід роботи безпекових центрів.

Засміченість, хаотичне паркування, покинуті будівлі, безпритульні собаки, нічні клуби – проблеми невеличкого міста Бар не відрізняються від тих, з якими стикаються інші районні центри в Україні. Хто має їх вирішувати – поліція, місцева влада, місцеві жителі, волонтери? Усі разом, вирішили у Барі та запровадили систему спільних патрулювань поліції та активістів.

У своїй роботі поліцейські багато спілкуються з різними людьми: порушниками, потерпілими, свідками, інформаторами… Щоб отримати максимум корисної інформації поліцейські повинні знаходити підхід до всіх. Але як налагодити контакт з тими, кого не розумієш?

Працювати над створенням комфортного простору для життя повинні не лише міські служби, а й самі мешканці. Принаймні такого підходу дотримуються жителі Вінниці, які створюють об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

© 2020 Всі права захищено.
Цей сайт створено та працює за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Сайт адмініструється ГО «Інститут миру і порозуміння» (ІМіП).
Сайт виконує інформаційно-просвітницьку функцію.