Спільний ареал. Історія про те, як думка містян стала вирішальним аргументом для прийняття програми поводження з безпритульними тваринами

Проблему безпритульних тварин часто визначають як нагальну жителі багатьох міст України. Це, зокрема, демонструють опитування експертів, під час яких мешканці визначають пріоритети у сфері безпеки для своїх населених пунктів. Так сталося і в Ковелі: містяни назвали собак, що живуть на вулицях, реальною загрозою для себе.

У відповідь місцева влада запропонувала рішення – «Програму поводження із безпритульними тваринами», у якій прописали алгоритми гуманного зменшення їхньої кількості.

«Проблема безпритульних собак існувала давно. Багато скарг надходило від громади міста, адже навіть дітей кусали. Я бачив це по зверненнях до правоохоронців, та й сам помічав, гуляючи містом зі своїми дітьми», – розповідає Юрій Єрохін, заступник начальника секції превенції Ковельського відділу поліції ГУНП у Волинській області.

kov1

Раніше у місті намагалися вирішити проблему за допомогою спеціалістів із Луцька: раз на тиждень команда приїздила до Ковеля, аби відловити собак. Але такий підхід не спрацював.

«Ми вирішили підійти до розв'язання проблеми системно, за допомогою програми та на базі комунального підприємства. Адже звичайний відлов не дає результату – собака завжди повертається у свій ареал», – ділиться Андрій Товстига, заступник міського голови Ковеля.

Утім, важлива для міста програма була прийнята не одразу. Віра Федосюк, секретар Ковельської міської ради, згадує, що колегія, на якій розглядалося рішення про прийняття програми, відбувалася двічі. Перший раз у бюджетної депутатської комісії виникли зауваження до кошторису утримання. На другий раз рішення про розгляд і затвердження Програми про поводження з безпритульними тваринами у Ковелі прийняли, а гроші (381 тис. грн на 2016 рік) були виділені за рахунок перерозподілу бюджету.

Основним аргументом на користь її прийняття стали результати проведеного опитування містян, згадує Олена Матвийчук, голова правління Громадської спілки «Мережа правового розвитку»:

«Опитування людей дозволяє подивитися на стан речей в громаді з боку самих жителів, зрозуміти їхні нагальні інтереси та шукати шляхи вирішення проблем і задоволення потреб».

kov2Це опитування проводилося в рамках налагодження взаємодії між поліцією та громадою. Під час нього експерти намагалися визначити пріоритетні потреби у безпеці жителів міста.

Програма розрахована на період з 2016 по 2019 рік. У ній передбачені гуманні методи зменшення кількості безпритульних тварин: облік, реєстрація та ідентифікація задля подальшої стерилізації, вакцинації та необхідного лікування. Після цього собак, якщо вони не є агресивними і не загрожуватимуть людям, повертатимуть на місце їхнього перебування.

До кінця року у місті планують завершити капітальний ремонт приміщення, де тваринам надаватиметься допомога, закупити необхідні медикаменти, вакцини, а також укомплектувати штат. Фактична робота має розпочатися на початку 2017 року.

© 2020 Всі права захищено.
Цей сайт створено та працює за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Сайт адмініструється ГО «Інститут миру і порозуміння» (ІМіП).
Сайт виконує інформаційно-просвітницьку функцію.